Hlavní menu

Přestavba kotelny RD

Pomocné menuTermoregulace a řízení

TME - Ethernetový teploměr nemusí měřit jen venkovní teplotu

TME - Ethernetový teploměr nemusí měřit jen venkovní teplotuHořák Ferroli SUN P7 je automatické zařízení s vlastní diagnostikou. Produktové letáky hlásají, že činnost kotle je plně automatická, bez nutnosti zásahu uživatele a že asistence obsluhy spočívá pouze v doplňování paliva, které v zásobníku na 140 kg pelet vydrží na 7 až 10 dní. Hořák je vybavený moderním systémem automatické kontroly a v případě výskytu poruchy hořáku se na displeji programátoru zobrazí kód poruchy. Jak se chybu však dozvíte vy?

Autor: Ramok  •  Vydáno: 11.2.2012 18:35  •  Přečteno: 5039x

Automatická regulace vytápění

Automatická regulace vytápěníPři pořízení nového kotle se člověk také zajímá o možnosti regulace a automatizace. Při vzpomínce na štípání dříví a dávkování uhlí lopatou s úsměvem předpokládá, že to snad bude lepší. Má to však svá úskalí. Vybrat řízení je relativně jednoduché v případě novostavby. U rekonstrukce musíte brát ohled na to, co vám z původní soustavy zbylo. My jsme se dostali k závěru, že pokud nechceme investovat desetitisíce do řízení, ze kterého využijeme jen 10% funkcí, musíme si řízení vymyslet sami.

Autor: Ramok  •  Vydáno: 8.11.2011 6:00  •  Přečteno: 3622x

Popis řízení kotel na pelety - akumulační nádrž

Popis řízení kotel na pelety - akumulační nádržKotel na pelety s akumulační nádrží tvoří samostatný okruh, nezávislý na otápění objektu. Jak už bylo zmíněno, akumulační nádrž mimo jiné přispívá k plynulému a optimálnímu chodu kotle, čímž se prodlužuje životnost hořáku.

Autor: Ramok  •  Vydáno: 8.11.2011 5:00  •  Přečteno: 5504x

Popis řízení akumulační nádrž - TUV, UT

Popis řízení akumulační nádrž - TUV, UTPro řízení topení a uhřevu teplé užitkové vody se mi nepodařilo najít žádné vhodné zařízení, které by obsloužilo vše naráz. Požadavkem také byla možnost ovládat soustavu z obytného prostoru. V našem případě se tento "uživatelský komfort" dal řešit pouze bezdrátovým přenosem.

Autor: Ramok  •  Vydáno: 8.11.2011 4:00  •  Přečteno: 8174x