Hlavní menu

Přestavba kotelny RD

Pomocné menuKomu jsou stránky určeny

V naší oblasti se topí převážně dřevem a hnědým uhlím. Pod pojmem "automatický kotel" si tu člověk spíše představí kotelnu školky, školy či zdravotního střediska. V případě, že je nutno vyměnit dosluhující kotel, většina opět skončí u Viadrusu, odvážnější možná u Carborobotu. Kotlů na pelety by se v okolí dalo spočítat na prstech jedné ruky a v provozu jsou maximálně jednu topnou sezónu.

Stránky vznikly za účelem veřejně se podělit o praktické zkušenosti s realizací přestavby kotelny za účelem změnit způsob vytápění, a to z topení hnědým uhlím a dřevem na topení peletami. Jsou tedy určeny lidem, kteří uvažují o podobné změně a hledají informace.

Nejsem topenář ani elektrikář. Řešení automatizace a řízení kotelny, popsané na těchto stránkách, nepovažuji za nic světoborného.  Logiku jsem sestavoval "na míru" naší kotelně a našim potřebám. Je shlukem několika samostatných modulů, které vyhovovaly našemu řešení a nebo jsem nic lepšího za rozumný peníz nenašel.

Budu rád, když informace na těchto stránkách někomu pomůžou v jeho rozhodování či k zodpovězení otázek. Vaše připomínky, nápady či vlastní řešení je možné publikovat v diskuzním fóru. Na případné dotazy, rád odpovím.